KORANA ( CORONA – KORONA ) VİRÜSÜ KUR’AN’DA GEÇİYOR MUCİZESİ WHATSAPP MESAJLARI HAKKINDA

KORANA VİRÜSÜ KUR’AN’DA GEÇİYOR MUCİZESİ ile ilgili gelen sağlı sollu whatsapp mesajlarına hızlı ve seri bir cevap mahiyetinde:
 
GELEN MESAJ:
Değerli kardeşlerim, Bu sabah 7.40 civarında haberlerde Çin’i saran Korona virüsünün hızla yayıldığına ilişkin haberleri izliyorduk. Kuran’da Allah’ın her şeyi açıkladığı hatırıma getirildi ve Kuran’da bu kelimeyi aratmak istedim. Gördüğüm ayetlerin hikmetli mesajları karşısında ellerimi defalarca hayretle dizime vurdum ve Allah’ı yücelttim. O geleceği ve her şeyi bilen, çok adil ve hikmetli olandır.
 
 
 
En’âm  6/6
الم يروا كم اهلكنا من قبلهم من قرن مكناهم في…
 
Elem yerav kem ehleknâ min kablihim min korana…
Görmediler mi helak ettik nice kabileyi korona’dan…
 
 
İbrahim  14/49
 
وترى المجرمين يومئذ مقرنين في الاصفاد
Veterâ-lmucrimîne yevme-iżin mu-korana -ne fî-l-asfâd(i)
Görürsün suçluları o gün korona’lı ve bezler içinde.
Allah’ın gösterdiği bu mucizeleri herkesle paylaşmak üzerinize farzdır. Çünkü duydunuz gördünüz. Paylaşmazsanız ve yaymazsanız sorumlu olursunuz. Allah’ın dinine yardım edin ki; sizede musibet bulaşmasın.
 
 
KISA CEVAP:
Hüsnü zan ederek iyi niyetli bir gayret olduğunu ümit ediyorum ama olmuyor. YANLIŞ! Hadsizce Kur’an’ı bozmaya yönelik çirkin bir cahilce saldırı.
1- Arapça’da O harfi yoktur. KORONA diyerek uydurmuş
2- En’am 6.ayetteki işaret ettiği yer ne korona ne de kuruna değildir. Azcık arapça bilen herkesin göreceği üzere قَرْنٍ yani karnin yani nesiller anlamına gelir.
3- İbrahim süresi 49.ayeti de hecelemiş. Böyle birşey yok Arapça’da. Mu-korana diye birşey yok. مُقَرَّن۪ينَ yani Mukarranine yani birbirine kenetlenmiş bağlanmış anlamına gelir.
 
Bu hain ve cahil saldırıyı yaparak Kur’an’ı tahrif etmeye çalışan kişiye alet olmayınız. Her önünüze gelen mesajı paylaşmayınız. Ehillerinden gelenleri dikkate alınız. Böyle bir paylaşımı yaymak bırakın farzı HARAMDIR VE ALLAH’A KARŞI İSYANDIR.
 
Allah’tan af dileyip bu paylaşımı gönderenlere geri göndermenizi öneririm. Rabbimizin ayetlerini oyun ve eğlence etmeye yönelik bu teşebbüsler affedilmeyecek kusurlardır.
 
Âl-i İmrân Suresi 7. Ayet
Sana Kitab’ı indiren O’dur. Onun (Kur’an’ın) bazı âyetleri muhkemdir ki, bunlar Kitab’ın esasıdır. Diğerleri de müteşâbihtir. Kalplerinde eğrilik olanlar, fitne çıkarmak ve onu tevil etmek için ondaki müteşâbih âyetlerin peşine düşerler. Halbuki Onun tevilini ancak Allah bilir. İlimde yüksek pâyeye erişenler ise: Ona inandık; hepsi Rabbimiz tarafındandır, derler. (Bu inceliği) ancak aklıselim sahipleri düşünüp anlar.
 
Son olarak tahrif etmeye çalıştığı En’am süresinin başka ayetini elden ele uzatınız:
 
En’âm Süresi 70.ayet
Dinlerini bir oyuncak ve bir eğlence edinen ve dünya hayatının aldattığı kimseleri (bir tarafa) bırak! Kazandıkları sebebiyle hiçbir nefsin felakete dûçar olmaması için Kur’an ile nasihat et. O nefis için Allah’tan başka ne dost vardır, ne de şefaatçı. O, bütün varını fidye olarak verse, yine de ondan kabul edilmez. Onlar kazandıkları (günahlar) yüzünden helake sürüklenmiş kimselerdir. İnkar ettiklerinden dolayı onlar için kaynar sudan ibaret bir içecek ve elem verici bir azap vardır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir